Modlitwa o pogodę ducha

 

Modlitwa o pogodę ducha
Modlitwa o pogodę ducha

MODLITWA O POGODĘ DUCHA. Modlitwa przeciw niepokojom i zmartwieniom, o lepsze życie


MODLITWA O POGODĘ DUCHA, czyli modlitwa przeciw niepokojom i zmartwieniom, to piękna modlitwa codzienna przeznaczona do prywatnego odmawiania zawsze wtedy, gdy przygniata nas ciężar trosk. Modlitwa o lepsze życie wzbudza wdzięczność i przypomina, czym jest autentyczna chrześcijańska radość. 

Panie Boże! Dziękuję Ci dar życia. Dziękuję Ci, że mnie stworzyłeś, stworzyłeś wszystko to, co wokół mnie.
Panie, Ty wiesz, jak trudno mi ostatnio cieszyć się życiem, jak trudno mi się radować, jak niełatwo mi się uśmiechać. Ty dobrze wiesz, gdzie jest przyczyna moich zmartwień, Ty wiesz, co do tego doprowadziło. 
Panie, proszę, napełń mnie prawdziwie chrześcijańską radością, przypomnij to wszystko, za co powinnam być Ci wdzięczna, pozwól, bym potrafiła codziennie zauważać przejawy Twojej wielkiej dobroci. Pomóż mi cieszyć się z małych i dużych rzeczy, wlej we mnie wdzięczność do Ciebie i całego stworzenia. Wlej we mnie miłość.
Boże, tak bardzo chciałabym pozbyć się tego żalu, rozgoryczenia i smutku, które mi towarzyszą. Dodaj mi siły, by przemienić swoje serce, by zbudować swoje życie na nowo. Otwórz mój umysł na wszystkie możliwości, które stoją przede mną otworem, pomóż nie ignorować okazji do tego, by się zmienić. Dodaj mi energii, bym na nowo doceniła swoje życie. 
Wybacz Panie te wszystkie chwile, gdy nie zauważam wszystkich Twoich błogosławieństw. Przepraszam, że nie doceniałam swojego zdrowia, swoich bliskich, wszystkich dobrych ludzi w moim życiu, całego piękna świata, który stworzyłeś. Przepraszam, że zamiast dążyć do osiągniecia duchowych skarbów, wpadam w pułapkę materializmu. Wybacz, że czasem upatruję szczęścia tam, gdzie nie powinnam go szukać. Wiem, że prawdziwe szczęście odnajdę tylko przy Tobie, żyjąc zgodnie ze słowami Pisma Świętego. 
Błagam, prowadź mnie i pomóż wyprostować moje życie. Amen.