Modlitwa przeciw Szatanowi

 

Modlitwa przeciw Szatanowi
Modlitwa przeciw Szatanowi

MODLITWA PRZECIW SZATANOWI. Modlitwa wyrzeczenia się zła i grzechu. Modlitwa przeciwko złu


MODLITWA PRZECIW SZATANOWI, czyli modlitwa wyrzeczenia się zła i grzechu, to pomocna modlitwa codzienna przeznaczona do prywatnego odmawiania. Może być traktowana jako modlitwa o wybaczenie lub jako modlitwa przed spowiedzią lub rachunkiem sumienia.

Panie Boże! Przychodzę dziś do Ciebie, bijąc się w piersi za wszystkie moje życiowe grzechy, wszystkie złe czyny, wszystkie złe słowa, wszystkie mniejsze i większe krzywdy wyrządzone moim bliźnim. Przepraszam, że ciągle wracam do złych przyzwyczajeń i tak trudno zerwać mi kajdany zła.
Dziś szczerze obiecuję Ci poprawę i wyrzekam się Szatana. Przeciwstawiam się Jemu i wszystkim jego zamysłom. 
Wyrzekam się lenistwa duchowego, obiecując, że zawsze będę się starać jak najbardziej pogłębiać moją wiarę i nigdy nie oddalać się od Ciebie.
Wyrzekam się osądzania bliźnich pochopnie i obiecuję pielęgnować w sobie empatię, wybaczenie i miłosierdzie względem wszystkich, których postawisz mi na drodze, a zwłaszcza względem wszystkich, potrzebujących pomocy.
Wyrzekam się zatwardziałości serca, w zamian otwierając ramiona dla wszystkich tych, którzy zbłądzili i popełnili błędy.
Wyrzekam się zawiści i zazdrości, w zamian zapraszając do swojego serca jak najwięcej miłości do całego stworzenia.
Wyrzekam się wszystkiego, co światowe: pędu do bogactwa, posiadania, zachwytu nad tym, co tylko materialne. W zamian otwieram swój umysł na rzeczy naprawdę piękne, mądre, zgodne z Twoim zamysłem i postanawiam pielęgnować w sobie wdzięczność za wszystko, co mi dałeś.
Wyrzekam się pychy i faryzejskiej pobożności, obiecując, że będę świadczyć o swojej wierze nie tylko słowem, ale przede wszystkim czynem.
Dobry Boże, dodaj mi siły, bym umiała jak najwierniej trwać w mych postanowieniach. Dopomóż mi, dodawaj wiary i energii, chroń za wstawiennictwem Twych dobrych Aniołów. Amen.