Modlitwa przeciw złym myślom

 

Modlitwa przeciw złym myślom
Modlitwa przeciw złym myślom

MODLITWA PRZECIW ZŁYM MYŚLOM. Modlitwa przeciw niepokojom, zmartwieniom i lękom


MODLITWA PRZECIW ZŁYM MYŚLOM, czyli modlitwa przeciw niepokojom, zmartwieniom i lękom, to pomocna modlitwa codzienna przeznaczona do prywatnego odmawiania w stresie, napięciu i trudnej sytuacji życiowej.

Dobry Boże, Mój Ojcze! Ty wszystko wiesz i tak dobrze znasz moje życie. Wiesz, co teraz dzieje się w mojej głowie, co dzieje się w moim życiu. Przychodzę do Ciebie jak dziecko, spragnione ojcowskiej miłości. Proszę, pomóż mi w zmartwieniu.
Panie, Ty znasz wszystkie moje myśli. Błagam, zabierz ode mnie wszystkie złe przemyślenia. Nie pozwól mi grzeszyć w myślach, tak bardzo błądzić. Proszę, wybacz mi te wszystkie chwile, gdy w mojej głowie rodziło się nieuzasadnione zwątpienie, gdy rodził się strach i brak zaufania do Ciebie. Wybacz, że czasem tak bardzo żyję własnym stresem, własnymi niepowodzeniami i zmartwieniami, że zapominam o innych, potrzebujących mojej pomocy, że zapominam o Tobie. Wybacz, że zamiast pielęgnować w sobie wdzięczność za wszystko co naprawdę ważne i piękne w moim życiu, napycham sobie głowę głupstwami, gonię za czymś co nieistotne, tracę czas. 
Przepraszam, że czasem kreuję sobie Twój obraz inny, niż powinnam. Przepraszam, że czasem tak bardzo źle myślę o swoich bliźnich. Przepraszam za te wszystkie chwile, gdy w mym sercu rodzi się zazdrość, zawiść lub niechęć do drugiego człowieka. Tak bardzo pragnę poprawy. 
Proszę Panie, odgoń ode mnie te złe myśli, wlej we mnie nadzieję i naucz mnie prawdziwej miłości względem całego stworzenia. Naucz mnie doceniać swoje życie, zauważyć całe Dobro, jakim mnie obdarzyłeś, w końcu zauważać Ciebie na każdym moim kroku. Amen