Modlitwa za wnuczkę do Matki Bożej

 

Modlitwa za wnuczkę do Matki Bożej
Modlitwa za wnuczkę do Matki Bożej


MODLITWA ZA WNUCZKĘ do Matki Bożej. Modlitwa babci za wnuki. Modlitwa za rodzinę


MODLITWA ZA WNUCZKĘ do Matki Bożej to pomocna codzienna modlitwa babci za rodzinę przeznaczona do prywatnego odmawiania. Modlitwa do Matki Bożej jest bardzo pomocna w wychowywaniu dzieci i wnuków zgodnie z duchem Ewangelii. 

Panie Boże! Dziękuję Ci za to, że uczyniłeś mnie matką i babcią. Dziękuję Ci za to, że pobłogosławiłeś moje dziecko darem potomstwa. Dziękuję za cudowny owoc miłości, jakim jest moja kochana wnuczka. Tak bardzo dziękuję Ci za wyjątkową chwilę jej narodzin, tę cudowną chwilę, gdy dowiedziałam się, że moja wnuczka jest już na świecie, że zostałam babcią. Dziękuję za całą radość, kiedy mogłam obserwować jak się rozwija, za całe szczęście, które pojawiło się w naszej rodzinie za jej przyczyną. Dziękuję, że dajesz mi możliwość uczestnictwa w jej życiu. Proszę Cię Panie, za wstawiennictwem Matki Bożej, Najświętszej Matki, o opiekę nad moją wnuczką.
Najświętsza Panienko, Ty dobrze wiesz, co to znaczy kochać całym sercem. Ty tak dobrze wiesz, jak bardzo kocham moją wnuczkę i jak bardzo się o nią troszczę. Proszę, czuwaj przy niej na każdym etapie jej życia, dopomóż jej wyrosnąć na dobrą, mądrą i pobożną kobietę, tak by zawsze czerpała z Ciebie wzór. Daj, by zawsze była szczęśliwa, by w jej życiu nigdy nie zagościło nieszczęście, by nigdy nie doświadczyła wielkiego cierpienia i tragedii. Zabierz z jej życia łzy.
Błagam, uchroń moją wnuczkę od wszystkiego co złe w tym świecie, oddal wszelkie możliwe problemy: ze zdrowiem, nauką, pracą czy małżeństwem. Nie pozwól, by oddaliła się od Ciebie, by zbłądziła na drogę Złego. Ty wiesz, ze współczesny świat jest pełen niebezpieczeństw, tak bardzo o nią drżę. Proszę, strzeż jej życia. Otul ją swą macierzyńską opieką. Wiem, ze przy Tobie będzie bezpieczna.
Matko Boża, przez miłość do Twego Syna, Jezusa Chrystusa, błagam, wspieraj mnie, abym umiała być dobrym przykładem dla mojej wnuczki, bym umiała być dla niej jak najlepszą babcią, bym zawsze umiała okazać jej jak najwięcej ciepła i miłości. Proszę, dodaj mi sił i zdrowia, bym jak najdłużej mogła cieszyć się rolą babci, bym jak najdłużej mogła być świadkiem wszystkiego, co będzie się działo w życiu mojej wnuczki. Rozjaśnij mój umysł, bym potrafiła wspierać ją wtedy, gdy będzie tego potrzebowała, by zawsze mogła na mnie liczyć.
Niepokalana Dziewico, Najlepsza Matko, czuwaj przy mojej wnuczce tak, jak do końca czuwałaś przy Swoim Synu. Podtrzymuj w naszej rodzinie ducha wiary, abyśmy wszyscy osiągnęli Królestwo Boże. Amen