Modlitwa za wstawiennictwem bł Kardynała Wyszyńskiego

 

Modlitwa za wstawiennictwem bł Kardynała Wyszyńskiego
Modlitwa za wstawiennictwem bł Kardynała Wyszyńskiego

MODLITWA ZA WSTAWIENNICTWEM BŁ. KARDYNAŁA WYSZYŃSKIEGO. Modlitwa na beatyfikację ks. Wyszyńskiego


MODLITWA ZA WSTAWIENNICTWEM BŁ. KARDYNAŁA WYSZYŃSKIEGO to specjalna, wyjątkowa modlitwa na beatyfikację Kardynała Wyszyńskiego. Jest przeznaczona do prywatnego odmawiania. Może być traktowana jako modlitwa za ojczyznę.

Dobry Boże! Dziękuję Ci za dzień beatyfikacji Księdza Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Dziękuję Ci za ten ważny dzień dla naszego Narodu, dziękuję Ci za dzień radości, który napełnia nasze serca nadzieją. Tak bardzo dziękuję Ci za życie błogosławionego Kardynała Wyszyńskiego, dziękuję, że całym swym życiem świadczył o Tobie, dodawał nam nadziei, wiary, siły i odwagi, był najlepszym duchowym przewodnikiem całego Narodu Polskiego. Dziękuję, że mógł być przy nas w trudnych czasach.
Błogosławiony Kardynale Wyszyński! Ty byłeś tak blisko Pana Boga i tak blisko każdego człowieka, tak dobrze rozumiałeś problemy nas wszystkich. Ty domagałeś się szacunku dla tradycji, pielęgnowania patriotyzmu i tak bardzo kochałeś naszą Ojczyznę. Proszę, czuwaj przy nas tak, jak czuwałeś za życia. Módl się za Polskę i cały Polski Naród, daj, byśmy potrafili zakończyć wszelkie konflikty i tak jak Ty, potrafili zawsze dążyć do zgody. Naucz nas pokojowego rozwiązywania sporów, empatii i zrozumienia względem wszystkich tych, którzy mają odmienne poglądy. Nie pozwól, by w naszym kraju zapanował chaos, by groziło mu niebezpieczeństwo. Czuwaj nad naszą wolnością, ucz nas szanować te wolność i dbać o nią na co dzień. Pomóż nam dbać o potrzebujących, dbać o dobro wspólne, wpajać naszym dzieciom prawdziwie chrześcijańskie wartości, by wyrosły na dobrych i mądrych Polaków.
Napełń nas wszystkich wiarą, abyśmy nigdy nie zapomnieli o swych chrześcijańskich korzeniach, abyśmy potrafili wyznawać wiarę nie tylko słowem, ale i czynem. Proszę, pomóż nam w wierze: daj, by nie była tylko pustą pobożnością, daj byśmy codziennie odnosili się do siebie z prawdziwie ewangeliczną miłością i miłosierdziem.
Panie Boże, czuwaj nad naszym Narodem za wstawiennictwem błogosławionego Kardynała Wyszyńskiego. Miej nas w swojej opiece. Amen.