Modlitwa do Anioła Stróża męża

 

Modlitwa do Anioła Stróża męża
Modlitwa do Anioła Stróża męża

MODLITWA DO ANIOŁA STRÓŻA MĘŻA. Modlitwa za męża. Modlitwa za małżeństwo


MODLITWA DO ANIOŁA STRÓŻA MĘŻA to pomocna modlitwa za małżeństwo w kryzysie lub nie. Ta codzienna modlitwa za męża jest przeznaczona do prywatnego odmawiania, przypomina czym jest małżeńskie powołanie i do czego powinni wspólnie dążyć katoliccy małżonkowie.

Aniele Stróżu mojego męża! Dziękuję Ci, że codziennie pomagasz nam w naszym małżeństwie. Pozwalasz nam troszczyć się o siebie i nie zapominać o tym, czym jest nasze małżeńskie powołanie. Dziękuję, że pozwoliłeś mojemu mężowi mnie poślubić, dziękuję, że byłeś świadkiem wszystkich naszych radości i smutków.
Aniele Stróżu, proszę, bądź przy moim mężu zawsze i wszędzie, ochraniaj od wszelkich niebezpieczeństw zagrażających jego ciału lub duszy. Nie pozwól, by mojego męża  kiedykolwiek spotkało coś złego, nie pozwól, by ktoś go skrzywdził lub by w Jego życiu zagościło cierpienie.
Proszę, daj mu czyste serce, cierpliwość, siłę i energię do tego, by jak najlepiej opiekował się naszą rodziną. Obdarz go jak najlepszym zdrowiem, by jak najlepiej mógł się o nas troszczyć i codziennie okazywać nam miłość.
Dobry Aniele, bądź przy moim mężu i pomagaj w rozwiązywaniu wszelkich życiowych problemów. Bądź jego przewodnikiem, prowadź drogą Dobra i uchroń od zejścia na drogę grzechu, tak by był dla mnie jak najlepszym mężem i jak najlepszym ojcem dla naszych dzieci. Błagam, podpowiadaj mu zawsze wtedy, gdy w Jego życiu zagości zwątpienie, stres i lęk. Pomóż mu powstawać z upadków, dodawaj odwagi w trudnych sytuacjach. Spraw, by był szczęśliwy.
Aniele Stróżu! Błagam, jeśli w naszym małżeństwie kiedykolwiek pojawią się problemy, bądź przy nas i nieustannie przypominaj o świętej przysiędze małżeńskiej, jaką sobie złożyliśmy. Pomóż nam pielęgnować naszą miłość, byśmy razem podążali do Pana Boga.
Aniele Stróżu, Ty tak dobrze znasz mojego męża, wiesz, jakim dobrym jest człowiekiem, nie pozwól mu się zagubić. Wzbudzaj w jego sercu autentyczną wiarę i pomóż żyć w zgodzie z chrześcijańskimi wartościami. Nie opuszczaj Go i pomóż, abyśmy wszyscy mogli spotkać się w Królestwie Bożym. Amen