Modlitwa do Matki Bożej Różańcowej

 

Modlitwa do Matki Bożej Różańcowej
Modlitwa do Matki Bożej Różańcowej

MODLITWA DO MATKI BOŻEJ RÓŻAŃCOWEJ. Modlitwa przed różańcem do Matki Boskiej


MODLITWA DO MATKI BOŻEJ RÓŻAŃCOWEJ, czyli modlitwa przed różańcem do Matki Bożej, to pomocna modlitwa przeznaczona do prywatnego odmawiania tuż przed sięgnięciem po różaniec - idealna na październik przed nabożeństwem różańcowym i nie tylko.

Matko Boża, Królowo Różańca Świętego! Dziękuję Ci za opiekę nade mną i moimi najbliższymi. Dziękuję, że zostaliśmy obdarzeni łaską wiary, że możemy liczyć na Twoją macierzyńską troskę i miłość. Dziękuję Ci za modlitwę różańcową, która jest tak bliska mojemu sercu. Tak bardzo pragnę odmawiać ją jak najczęściej.
Matko Boska, proszę, spraw, bym w natłoku obowiązków dnia codziennego nigdy nie zapomniała o Tobie i odmawianiu różańca. Pomóż mi, bym zawsze odmawiała modlitwę różańcową z jak największą czcią i pobożnością, bym potrafiła całym sercem przyjąć i rozważyć w duszy wszystkie tajemnice różańca, bym dzięki niemu jeszcze bardziej zbliżyła się do Ciebie i naszego Pana Jezusa Chrystusa. Spraw, by dzięki Różańcowi Ewangelia stała się moim życiem, bym umiała żyć jej wartościami i Jej prawdą na co dzień. Bym każdym czynem i wypowiedzianym słowem świadczyła o swojej wierze.
Matko Boża, daj, by różaniec był dla mnie najlepszą odpowiedzią na wszystkie wątpliwości i doczesne zmartwienia, bym dzięki niemu potrafiła przeżyć moje cierpienia i lęki w pokorze i pokoju serca, bym nigdy nie zapomniała o ofierze Twojego Umiłowanego Syna, o Jego wielkim cierpieniu na Krzyżu. Pozwól mi dzięki różańcowi zobaczyć moje życie w szerszej perspektywie, bym pamiętała o Królestwie Bożym, o tym, co naprawdę ważne.
Najlepsza Matko, czuwaj przy mnie i moich najbliższych. Powierzam nas wszystkich Twojej matczynej opiece. Amen.