Modlitwa za narzeczonych

 

Modlitwa za narzeczonych
Modlitwa za narzeczonych

MODLITWA ZA NARZECZONYCH. Modlitwa za narzeczonego i narzeczoną. Modlitwa o miłość


MODLITWA ZA NARZECZONYCH to pomocna modlitwa przeznaczona do prywatnego odmawiania w intencji znanych narzeczonej i narzeczonego. 

Panie Boże! Dziękuję Ci, ze jako Dawca wszelkiego Życia codziennie napełniasz nas Miłością. Dziękuję Ci, za Święty Sakrament Małżeństwa i za wszystkie rodziny na tym świecie, które są odbiciem Twojej dobroci. Dziękuję Ci za wszystkie pokolenia, które przekazywały sobie wiarę.
Panie, proszę, błogosław dziś wszystkich narzeczonych. Spraw, by mogli w niedalekiej przyszłości stworzyć piękne, trwałe i kochające się małżeństwo, by mogli założyć rodzinę, wspólnie wychować dzieci. 
Proszę dopomóż przyszłym Paniom Młodym, daj, by nigdy nie zabrakło im miłości, cierpliwości, wrażliwości i wyrozumiałości. Obdarz je wszystkimi cechami, jakie powinny mieć dobre żony i matki, by zawsze uszczęśliwiały swoich małżonków i same również czuły się szczęśliwe. Niech czuwa nad nimi Najświętsza Maryja Panna.
Proszę, Panie, dopomóż wszystkim przyszłym Panom Młodym. Daj im czyste serca, cierpliwość, siłę i energię do tego, by jak najlepiej opiekowali się swoimi rodzinami. Spraw, by jak najlepiej mogli troszczyć się o swe żony i swoich bliskich, by byli jak najlepszymi mężami i ojcami. Proszę, obdarz ich opieką św. Józefa.
Boże, błogosław dziś wszystkim narzeczonym na ich wspólnej drodze. Niech razem wzrastają w wierze i pamiętają o swym powołaniu, o świętości związku małżeńskiego. Dodaj im siły i odwagi do tego, by mierzyć się z przeciwnościami losu, towarzysz im i nie pozwól, by kiedykolwiek zbłądzili z Drogi Dobra. Daj proszę, by ich przyszłe małżeństwo było szczęśliwe, pełne prawdziwej miłości, szacunku, lojalności, miłosierdzia, wybaczenia i zawsze dążenia do zgody. Napełniaj ich Duchem Świętym. Amen