Modlitwa za rodzinę do św Józefa

 

Modlitwa za rodzinę do św Józefa
Modlitwa za rodzinę do św Józefa

MODLITWA ZA RODZINĘ DO ŚW. JÓZEFA. Codzienna modlitwa o opiekę dla rodziny


MODLITWA ZA RODZINĘ DO ŚW. JÓZEFA to codzienna modlitwa o opiekę dla rodziny za wstawiennictwem wyjątkowego świętego, Najlepszego Opiekuna Świętej Rodziny z Nazaretu.

Panie Boże! Dziękuję Ci, że w swej dobroci obdarzyłeś mnie rodziną, dziękuję za wszystkie dni spędzone z moimi najbliższymi, dziękuję za wszystkich, których kocham. Proszę, błogosław mojej rodzinie i pozwól, by wstawiał się za nami Święty Józef, Najlepszy Opiekun Świętej Rodziny z Nazaretu.
Święty Józefie, proszę, czuwaj nad moją rodziną z Nieba. Ty potrafiłeś uratować Świętą Rodzinę przed każdym niebezpieczeństwem - pomogłeś w ucieczce przed Herodem, znalazłeś schronienie w Betlejem, opiekowałeś się Maryją i maleńkim Jezusem. Proszę, przez wzgląd na Twe oddanie dla Maryi i Jezusa, opiekuj się moimi najbliższymi. Chroń nas od wszystkiego co złe, wszystkiego co może zagrozić naszym ciałom i duszom. 
Proszę, Święty Józefie, jeśli w naszej rodzinie kiedykolwiek pojawią się konflikty i nieporozumienia, przybądź nam z pomocą. Pomóż nam, byśmy zawsze potrafili powstać z upadków, byśmy zawsze byli gotowi do wybaczenia. Napełniaj nas wiarą, otwórz nasze serca, byśmy nigdy nie zbłądzili, nigdy nie oddalili się od Pana Boga. Pomóż nam, rodzicom i dziadkom, brać z Ciebie wzór - byśmy byli najlepszymi opiekunami najmłodszych w naszej rodzinie, by nasze dzieci i wnuki wzrastały w domu pełnym wiary, miłości i szacunku.
Święty Józefie, miej w opiece również dusze wszystkich zmarłych w naszej rodzinie. Otaczaj ich swą modlitwą. Proszę, bądź przy nas w każdym dniu. Módl się za nami codziennie i pomóż, byśmy wszyscy spotkali się w Królestwie Bożym Amen.