Piękna modlitwa na dzień dobry

 

Piękna modlitwa na dzień dobry
Piękna modlitwa na dzień dobry

PIĘKNA MODLITWA NA DOBRY DZIEŃ. Modlitwa na dobry początek dnia. Modlitwa poranna


PIĘKNA MODLITWA NA DOBRY DZIEŃ to pomocna codzienna modlitwa poranna przeznaczona do codziennego odmawiania o wschodzie słońca - idealna na dobry początek dnia z Panem Bogiem.

Panie Boże, Najlepszy Ojcze! Dziękuję Ci, za poprzednią noc, za ten czas, który w swej dobroci przeznaczyłeś mi na wypoczynek. Tak bardzo Ci dziękuję, za to, ze dziś znów mogłam otworzyć oczy, że znów jestem gotowa do tego, by podziwiać piękno Twojego stworzenia, by znów doświadczać Twojej wielkiej dobroci i miłości. Dziękuję Ci za cały ten świat, który razem ze mną budzi się do życia. 
Panie, nie wiem, co mnie dziś spotka, kogo spotkam, co zobaczę, czego doświadczę. Ty wiesz to od dawna, to wszystko jest częścią Twego planu dla mnie. Dziękuję Ci za wszystko, czego będę dziś świadkiem, wszystkich ludzi, z którymi porozmawiam, wszystkich, którzy obdarzą mnie uśmiechem, wszystkich, których będę mijać po drodze. To Ty ich wszystkich stworzyłeś. Jesteś naszym wspólnym Ojcem, tak dobrze czuć się Twoim dzieckiem.
Dziękuję za całe piękno przyrody, które będzie mnie dziś otaczać,  za zwierzęta i rośliny, za każde najmniejsze życie, które jest odbiciem Twojego piękna. Dziękuję Ci za wszystko co zobaczę, usłyszę, dotknę. Dziękuję za każdy smak i zapach, dałeś mi tak wiele i tak bardzo codziennie mi się objawiasz, w małych i wielkich sprawach. 
Pomóż mi Panie, bym umiała w każdej minucie mojego życia pielęgnować w sobie wdzięczność i miłość dla Ciebie. Stworzyłeś przepiękny świat, daj proszę, bym jak najlepiej z niego skorzystała. Daj, bym jak najlepiej wykorzystała swą obecność na tym świecie, bym nie przegapiła okazji do czynienia dobra, by nie zabrakło mi życzliwości, empatii, zrozumienia, miłości i miłosierdzia. Pomóż mi w tym dniu być lepszym człowiekiem. Błogosław mi na dzisiejszej drodze i pomóż wszystkim tym, dla których ten dzień będzie wyjątkowo trudny. Czuwaj przy nas. Amen.