Modlitwa o uwolnienie od lęku

Modlitwa o uwolnienie od lęku
Modlitwa o uwolnienie od lęku

Modlitwa o uwolnienie od lęku to piękna, skuteczna modlitwa na stres i strach. Modlitwa w trudnych chwilach przyniesie Ci ukojenie, nadzieję i pokój serca.

Modlitwa o uwolnienie od lęku

Dobry Ojcze! Wierzę w Ciebie całym sercem, ale mimo to często zdarza mi się bać, poddawać pod wpływem złych myśli. Wiem, że powinnam to zmienić, żyć w pokoju, z odwagą jak przystało człowiekowi wierzącemu. Dziś postanawiam oderwać się od tego, co destrukcyjne, odgonić wszelkie ciemne chmury, które zbierają się nad moją głową - z Tobą nie ma przecież nic niemożliwego.

Boże, z Tobą pokonam każdy mój lęk. Oświadczam, że wybieram Ciebie, a nie mój strach. W Tobie jest cała moja siła, moja odwaga, męstwo, które doprowadzi mnie do zwycięstwa nad przeciwnościami. Nie boję się tego co było, co jest i co dopiero będzie - wiem, że czuwasz nade mną i wszystko co się dzieje jest zgodne z Twoim planem.

Ojcze, oddaję Ci wszystkie moje życiowe ciężary, moje złe myśli, smutek i stres. Pozbywam się tego wszystkiego, zapraszając do serca Ducha Świętego wraz ze wszystkimi Jego darami. Wierzę w Ciebie, a moja wiara jest silniejsza niż wszelki strach. Proszę, upewniaj mnie w postawie, którą wybieram, obdarz mnie swoją niebiańską tarczą, wlej we mnie rozum, dobro i miłość. Niech odtąd one prowadzą mnie w życiu jako Twoje dary.

Panie, Twoja moc jest w stanie zniszczyć każdy lęk. Wsłuchuję się w słowa Chrystusa, który jasno powiedział, że nie powinnam się lękać. Odtąd już zawsze chcę żyć Jego Słowami, Ewangelią, Najpiękniejszą Obietnicą, jaką ofiarował mi Pan Jezus. Nie ma nic ważniejszego niż Jego Miłość i Miłosierdzie. Boże, oddaję się cała Twoim Dobrym Dłoniom, w każdej chwili będę ufać Tobie. Amen.