Modlitwa za babcię

Modlitwa za babcię
Modlitwa za babcię


Modlitwa za babcię to piękne duchowe wsparcie dla wszystkich, zadających sobie pytanie jak modlić się za moją babcię i jak modlić się za chorego członka rodziny. Ta modlitwa za chorą babcię (lub zdrową) może być odmawiana każdego dnia w intencji kochanej przez nas osoby.

Modlitwa za babcię: 

Panie Boże! Klękam przed Tobą dziękując Ci i prosząc za moją kochaną Babcię. Wiem, że jej osoba to wielki dar od Ciebie i tak bardzo Ci za Nią dziękuję. Jestem wdzięczna, że wciąż może być ona częścią mojego życia.

Panie, składam Ci dzięki za moje dzieciństwo, za to, że mogłam doświadczyć dobroci i miłości od wyjątkowej kobiety, której serce pełne jest dobra - od mojej Babci, która kocha mnie z całej duszy. Dziękuję za wszystko, czego mogłam się od niej nauczyć, za wszystkie wpojone mi wartości, za przekazaną wiarę. Dziękuję za wszystkie te chwile, gdy w problemie mogłam liczyć na wyjątkową pomoc mojej Babci, za zrozumienie i czułość, za to, że dzięki niej poznałam czym jest miłość, rodzina i tradycja.

Ojcze w Niebie, błagam, błogosław mojej Babci, miej w opiece Jej duszę. Proszę, obdaruj Ją wszystkim co jest Jej teraz najbardziej potrzebne, dobrym zdrowiem, spokojem i siłą. Pozwól, by Duch Święty wspierał ją zwłaszcza podczas trudnych dni, pomagał znosić fizyczne dolegliwości, napełniał radością i nadzieją mimo przeszkód. Proszę Boże, obdarz mnie prawdziwą mądrością i dobrym sercem, bym potrafiła być dla Niej jak najlepszą wnuczką, bym teraz to ja mogła służyć Jej pomocą.

Boże, proszę, niech nad moją Babcia czuwa Święta Patronka wszystkich Babć, matka Najświętszej Maryi Panny, czyli Święta Anna, niech chroni Ją od złego i modli się za nią w Niebie. Amen.