Modlitwa za chorych i cierpiących

Modlitwa za chorych i cierpiących
Modlitwa za chorych i cierpiących

Modlitwa za chorych i cierpiących to piękna modlitwa za chorego członka rodziny o ulgę w bólu. Może być traktowana jako modlitwa za chorych na raka lub inne poważne choroby.

 Jak modlić się za kogoś chorego? Do kogo modlić się w chorobie? Jaka modlitwa w intencji chorego będzie najlepsza? Odmów tę modlitwę z czystym sercem ufając Panu Bogu i wracaj do niej z nadzieją każdego dnia. Niech Bóg Ojciec błogosławi Twych bliskich dobrym zdrowiem.

Modlitwa za chorych i cierpiących:

 Panie Jezu, Najlepszy Uzdrowicielu! Klękam przed Tobą myśląc o osobach chorych w mojej rodzinie w moim  najbliższym otoczeniu, a także za tych, którzy cierpią samotnie, którzy są mi nieznani. Myślę o wszystkich cierpiących, błagając o Twoje Miłosierdzie dla wszystkich osób przebywających w szpitalach, domach opieki i w domach rodzinnych, gdzie udręczeni są chorobą. Wiem, że każdego z nich Ty jeden znasz najlepiej, rozumiesz przyczynę ich bólu, wiesz, dlaczego muszą przejść tak ciężką próbę. Proszę, ulituj się nad nimi i dodaj im sił do walki o zdrowie.

Chryste Najlepszy Lekarzu! Proszę, spraw, by chorzy dzielnie znosili swój ból, nieśli swój krzyż razem z Tobą, by wrócili do pełni sił z czystym sercem, jeszcze bardziej z Tobą związani. Ufając w Twoje niezgłębione Miłosierdzie i olbrzymią Miłość do całego stworzenia, zawierzam Tobie wszystkich cierpiących, zmagających się z chorobą, umierających. Błagam, ulituj się nad ich cierpieniem tak jak litowałeś się nad trędowatymi i wieloma innymi osobami, które tak bardzo potrzebowały Twojej pomocy. Proszę, połóż swoją Dobrą Dłoń na fizyczne i psychiczne rany każdego chorego, niech Twoja moc uzdrowi ich od wszelkiego bólu.

Panie Jezu, proszę, pozwól, by Duch Święty spoczął na całym personelu medycznym oraz wszystkich pacjentach, oczekującym na zabiegi i operacje. Niech On pozwala im wytrwać i wracać do pełni sił, niech napełnia ich serca chrześcijańską siłą i nadzieją. Pozwól chorym czuć Twoją wielką Miłość i i nie odmawiaj im swej łaski. Amen.