Modlitwa za firmę dla przedsiębiorcy

 

Modlitwa za firmę dla przedsiębiorcy
Modlitwa za firmę dla przedsiębiorcy

Modlitwa za firmę dla przedsiębiorcy to piękny tekst modlitewny, jeśli prowadzisz lub chcesz prowadzić chrześcijański biznes. Modlitwa o sukces w pracy to podstawa dla chrześcijańskiej firmy - może być to piękna modlitwa przed pracą, dzięki której pobożnie zaczniesz dzień.

Modlitwa za firmę dla przedsiębiorców to odpowiedź na nurtujące wielu pytania jak modlić się o finanse i jak modlić się o pomoc finansową. Jeśli Twoja firma przechodzi akurat problemy lub jeśli w tym czasie dobrze prosperuje, modlitwa za firmę pomoże Ci się rozwijać z Duchem Świętym jako przedsiębiorca. 

Modlitwa za firmę dla przedsiębiorcy:

Panie Boże, mój Stwórco! Dziękuję Ci za dar zdrowia i chęci do pracy, za możliwość bycia przedsiębiorcą i stworzenia własnej firmy, w której pokładam wielkie nadzieje. Składam Ci dzięki, że pozwoliłeś mi na realizację tego pomysłu, że dałeś mi siły i energię do działania, by przekuć marzenia w czyn. Dziękuję, że dzięki mojemu wysiłkowi mogę zapewnić byt sobie i najbliższym. Proszę, za pośrednictwem Ducha Świętego, błogosław mnie i wszystkim dla mnie pracującym, abym mógł jak najlepiej wypełnić swoje obowiązki, by moja firma przyniosła dobre owoce, była powodem radości moich bliskich oraz wszystkich, korzystających z jej usług.

Duchu Święty, przyjdź i napełnij mnie darem rozumu i umiejętności, bym był jak najlepszym przedsiębiorcą. Spraw, abym był sumienny, cierpliwy i dawał przykład innym. Nie pozwól, by dopadło mnie zniechęcenie lub lenistwo w obliczu przeciwności, nie pozwól, bym zmarnował talenty, którymi mnie obdarzyłeś. Nie daj mi się załamać, gdy, ktoś nie okaże szacunku dla mojej pracy. 
Błagam, napełń mnie pokorą, która pomoże mi ciężko pracować, odnieść prawdziwy sukces, którym będę mógł podzielić się z innymi. Proszę, napełń mnie miłością, bym traktował osoby zatrudnione w mojej firmie z należytą chrześcijańską postawą, pełną uprzejmości, empatii, wyrozumiałości i miłosierdzia. Pozwól mi być dobrym szefem, dającym przykład ewangelicznej troski o bliźniego. 

Boże, ofiaruję Ci cały trud, stres i wysiłek, jaki będzie towarzyszył mi pracy. Pomóż, by moja praca była pomocna dla innych, bym dzięki niej jak najlepiej świadczył o swej wierze i jak najlepiej oddawał Ci chwałę. Amen.