Modlitwa za zmarłego męża

Modlitwa za zmarłego męża
Modlitwa za zmarłego męża


Modlitwa za zmarłego męża to krótka modlitwa wdowy pogrążonej w bólu i żałobie. Piękna modlitwa za zmarłego o przyjęcie duszy ukoi nerwy i smutek, napełni serce nadzieją i przypomni o istocie naszej wiary.

Jak modlić się za męża, który odszedł do domu Ojca? Modlitwa za nieżyjącego męża może być odmawiana o każdej porze dnia, odmawiana często, szczerym sercem, pomoże przetrwać najtrudniejszy czas po stracie. 

Niech ta modlitwa za zmarłego męża przyniesie Ci otuchę i Boże błogosławieństwo.

Modlitwa za zmarłego męża:

Boże, mój Stwórco! Dziękuję Ci za życie, którym obdarzyłeś mojego zmarłego męża. Dziękuję Ci za wszystkie dobre chwile z nim spędzone, wspólną radość i smutek. Dziękuję Ci, że powołałeś nas do małżeństwa i stworzenia rodziny, dziękuję za to, że pozwoliłeś nam się odnaleźć. 

Panie Boże , Ty wszystko wiesz. Wiesz jak pęka mi serce po stracie mojego małżonka. Czasami tak po ludzku brakuje mi sił i trudno mi poradzić sobie ze stratą. Ufam jednak w Twoje nieskończone miłosierdzie. Wierzę w przyszłe zmartwychwstanie i w to, że znów się zobaczymy.  Proszę, pociesz mnie w cierpieniu, pomóż mi unieść ciężar po stracie mojego męża i obdarz go Twoją łaską. Daj, by mój mąż doświadczył Twojej ojcowskiej dobroci, czułości i wybaczenia. Zmiłuj się nad jego duszą, obmyj go z wszelkich grzechów, jakie mógł popełnić tu na ziemi, zaopiekuj się nim. Przyjmij go do społeczności Świętych, daj, by wstawiał się za mną w Niebie, zawsze był przy mnie, czuwał i nadal opiekował się mną z Nieba.  Pomóż mi poczuć jego obecność wśród nas. W tej intencji ofiaruję Ci wszystkie moje doczesne smutki, łzy, ból i troski. 

Ojcze, błogosław proszę naszej rodzinie i wszystkim dotkniętym tragedią tej śmierci, trzymaj nas w swoich dobrych dłoniach i pozwól, abyśmy wszyscy byli dobrze przygotowani do stanięcia przed Twoim obliczem. AmenModlitwa po śmierci męża o uwolnienie od grzechów i kar pomoże Tobie oraz małżonkowi w oczyszczeniu duszy i dostąpieniu Bożego Królestwa.